Komunalac smart parking

Datum objave: 17.10.2019.

S ciljem unapređenja usluge te povećanja zadovoljstva korisnika parkirališta, Grad Vukovar posredstvom tvrtke Komunalac osigurao je korištenje usluge pametnog parkinga u 1. zoni naplate parkiranja.

Cilj implementacije pametnog parkinga, osim što uvelike pomaže korisnicima parkirališta pronaći slobodno parkirno mjesto, također je i optimizacija protoka vozila kroz najfrekventniji dio grada što za posljedicu donosi smanjenje emisije štetnih plinova vozila. Smanjenje protoka vozila kroz centar grada pozitivno je utjecalo na smanjenje buke, sigurnost djece prilikom prelaska pješačkih prijelaza i opće zadovoljstvo korisnika parkirališta. Primjenom „Internet of Things“ (IoT) tehnologije Vukovarski parking svrstao se među vodeća parkirališta u Hrvatskoj. Primjena modernih tehnologija dugoročna je strategija Komunalca s ciljem podizanja kvalitete života svojih korisnika, što u konačnici pozitivno utječe na daljnji razvoj grada.

Vaš Komunalac Vukovar

Besplatnu aplikaciju za smart parking možete preuzeti putem Google Play trgovine. Trenutna je dostupna za android mobilne uređaje.

A1 SMART PARKING