Odlagalište otpada „Petrovačka dola“ odlagalište je neopasnog otpada smješteno na izlazu iz Grada Vukovara prema naselju Petrovci. Odlagalište godišnje zaprima oko 50.000 tona neopasnog komunalnog i proizvodnog otpada sa područja 3 Grada i 21 Općine s područja Vukovarsko-srijemske županije, te nekih JLS izvan područja županije, dok se s područja grada Vukovara godišnje odloži oko 8.000 tona neopasnog komunalnog i proizvodnog otpada.

Odlaganje otpada provodi se sukladno zakonskim propisima i izdanim dozvolama, a otpad na odlagalište kontrolirano dovoze samo tvrtke koje imaju odgovarajuće dozvole za prijevoz i sakupljanje otpada, te sklopljen ugovor o odlaganju otpada.

Odlagalište otpada pod stalnim je videonadzorom, a otpad se odlaže na sanitaran način uz svakodnevno ravnanje, zbijanje i prekrivanje otpada inertnim materijalima radi sprečavanja štetnih utjecaja na okoliš (požara, neugodnih mirisa, raznošenja otpada i dr).

Radno vrijeme odlagališta otpada:

- Od ponedjeljka do petka: 07: 00 do 21:00 sati

- Subotom: 07:00 do 15:00 sati