MIJEŠANI KOMUNALNI OTPAD
- individualna domaćinstva: zelena kanta
- višestambene zgrade: kontjeneri na javnoj površini u blizini zgrade
DA: biorazgradivi otpad ukoliko nemate prostora za kompostiranje (ostaci voća i povrća), ostaci hrane, šuškava ambalaža od čipsa, kave, bombona i sl. prazne bočice, dezodoransi i sprejevi pod tlakom, tetrapaci i sav ostali miješani otpad iz domaćinstva prikladan za odlaganje.
NE: građevinski otpad, glomazni otpad, uginule životinje, baterije, akumulatori, gume, vrući žar, ostali otpad neprikladan za odlaganje.

PAPIR I KARTON
- individualna domaćinstva: plava vrećica i/ili kontejner sa plavim poklopcem na zelenom otoku
- višestambene zgrade: kontjeneri sa plavim poklopcem na zelenom otoku
DA: knjige i bilježnice, letci i prospekti, razglednice, kuverte, pisma, stari računi, vrećice od papira, sav karton i kartonska ambalaža (kutije lijekova, kutije od keksa, kutije od kozmetičkih proizvoda i sl.), kalendari, ostale papirnate i kartonske stvari i ambalaža.
NE: šuškava ambalaža od bombona, čipsa i sl., tetrapak ambalaža, stiropor, pelene.

PLASTIČNA I METALNA AMBALAŽA
- individualna domaćinstva: kontjeneri sa žutim poklopcem na zelenom otoku
- višestambene zgrade: kontjeneri sa žutim poklopcem na zelenom otoku
DA: prazne isprane plastične boce od pića, sokova, prehrambenih proizvoda (ulja, octa, mlijeka, jogurta...), isprana ambalaža od sredstva za pranje i čišćenje, kozmetičkih proizvoda (šamponi, deterdženti, omekšivači...), isprana metalna ambalaža (limenke, konzerve...)
NE: plastična ambalaža od motornih ulja, pesticida, herbicida, otrova), celofan, šuškava ambalaža (vrećice od bombona, štapića, čipsa, kave...), metalna ambalaža pod tlakom.

STAKLENA AMBALAŽA
- individualna domaćinstva: kontjeneri sa zelenim poklopcem na zelenom otoku
- višestambene zgrade: kontjeneri sa zelenim poklopcem na zelenom otoku
DA: isprane staklene boce i staklenke bez čepova.
NE: prozorska i automobilska stakla, žarulje, fluorescentne cijevi, porculan i keramika.

PVC VREĆICE I FOLIJA
- individualna domaćinstva: kontjeneri sa smeđim poklopcem na zelenom otoku
- višestambene zgrade: kontjeneri sa smeđim poklopcem na zelenom otoku
DA: prazne plastične vrećice od kupovine i prozirna PVC folija.
NE: celofan, zamaščene i prljave vrećice i PVC folija.

GLOMAZNI OTPAD
- individualna domaćinstva i višestambene zgrade: besplatan odvoz u 2 termina godišnje ili osobni dovoz na reciklažno dvorište tijekom cijele godine
DA: Namještaj (kauč, krevet, stol, stolica, ormar...), kuhinjska oprema (sudoper, kuhinjski elementi...), stvari za djecu (krevet, kolica, hodalica, autosjedalica...), kupaonska oprema i ostali glomazni otpad (prozori, vrata, rolete...).
NE: građevinski otpad i električni otpad

ELEKTRIČNI I ELEKTRONIČKI OTPAD
- individualna domaćinstva i višestambene zgrade: tijekom cijele godine možete naručiti besplatni odvoz putem ovlaštene tvrtke „Metal zec d.o.o.“ na broj telefona 099 346 5014 ili 091 302 1129, ili putem drugih ovlaštenih sakupljača EE otpada
DA: Veliki kućanski aparati (električni štednjaci, strojevi za pranje rublja, hladnjaci...), mali kućanski aparati (usisavači, glačala, tosteri, uređaji za suđenje kose...), IT oprema (računala, pisači, printeri, kalkulatori, mobiteli, telefoni, radio i TV–aparati, videokamere, videoigre...), električni alati (bušilice, pile, šivaći strojevi).

TEKSTILNI OTPAD
- individualna domaćinstva i višestambene zgrade: očuvanu odjeću možete donirati, a dotrajalu odjeću odložiti u za to namijenjene kontejnere na javnim površinama ili osobni dovoz na reciklažno dvorište tijekom cijele godine
DA: stara odjeća, kape, rukavice, šalovi, posteljina, platnene torbe.
NE: koža, madraci, zauljena odjeća i krpe, obuća

Koordinator

Mario Živković