Besplatni odvoz glomaznog otpada u 2017. godini obavljat će se dva puta godišnje, prvi tjedan u travnju i u listopadu, prema utvrđenom rasporedu odvoza za pojedinu ulicu.

Za besplatni odvoz glomaznog otpada korisnik se mora prijaviti putem kupona za besplatni odvoz glomaznog otpada, te je potrebno da uz osobne podatke označi (X) termin kada želi odvoz otpada (jedan kupon je za jedan termin). Označenim terminom u travnju ili listopadu podrazumijeva odvoz glomaznog otpada na datum prema rasporedu odvoza glomaznog otpada za tu ulicu.

Popunjen i potpisan kupon korisnik može dostaviti:

• osobno ili poštom u tvrtku Komunalac d.o.o. (Sajmište 174, Vukovar),
  • ili osobno na blagajnu tržnog centra u Borovu naselju
  • ili uslikan ili u PDF-formatu može poslati e-mailom na adresu: glomazni.otpad@komunalac-vu.hr

Kupon se mora predati najkasnije dva radna dana prije početka besplatnog odvoza otpada za taj mjesec, odnosno najkasnije do 30. ožujka 2017. za željeni odvoz u travnju ili do 28. rujna 2017. za željeni odvoz u listopadu.

Građanima koji nisu korisnici usluge odvoza komunalnog otpada kao ni korisnicima koji nisu prijavili odvoz glomaznog otpada putem kupona ili kupon nisu dostavili u roku, glomazni otpad neće biti preuzet!

Odabranog termina korisnik je dužan svoj glomazni otpad od 16:00 sati odložiti unutar svoga dvorišta, uz ogradu (ne na javnu površinu!) te osigurati ulazak po otpad, dok su stanari višestambenih zgrada koji su putem kupona prijavili odvoz otpada, dužni svoj otpad na dan odvoza prema rasporedu za svoju ulicu iznijeti ispred ulaza zgrade.

Što pripada u glomazni otpad?

1. KUPAONSKA OPREMA

2. STVARI ZA DJECU (krevet za dijete, stolica i hodalica za dijete, dječja kolica, autosjedalica za dijete)

3. PODNE OBLOGE (tepih, laminat, linoleum, parket, krzno i sl.)

4. NAMJEŠTAJ

5. KUHINJSKA OPREMA

6. VRTNA OPREMA (vrtni namještaj, vrtni alat (tačke, kosilica), posude za cvijeće, vrtna klupa, crijevo za vodu, ljuljačka, suncobran..)

7. OSTALI GLOMAZNI OTPAD (rolete, žaluzine, tende, ljestve, zavjese i nosači zavjesa, stolarija, dekorativni predmeti većih dimenzija, oprema za kućne ljubimce većih dimenzija (akvarij, žičani kavez, i sl.), sprave za vježbanje i veća oprema za sport i rekreaciju (npr. bicikl), kante i posude većih dimenzija, daska za glačanje, okvir za sušenje rublja)

Uz glomazni otpad neće se odvoziti:

- Električni i elektronički otpad - tijekom cijele godine možete naručiti besplatni odvoz putem ovlaštene tvrtke „Metal zec d.o.o.“ na broj telefona 099 346 5014 ili 091 302 1129, ili putem drugih ovlaštenih sakupljača EE otpada).
- Građevinski otpad (cigla, beton, šut, zemlja...) - odvoz možete naručiti svakog radnog dana u periodu od 07:00 do 15:00 sati uz naknadu.

Koordinator

Mario Živković